Darkest Powers - the next generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Family meeting!

In jos 
+2
Chloe Saunders
Derek Souza
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Simon Bae

Simon Bae


Mesaje : 178
Puncte : 182
Reputatie : 0
Data nasterii : 06/09/1990
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 5:46 am

-Hei,Chloe,Derek,T.!le zambi si isi lasa rucsacul pe podea.Il studie cateva clipe pe fratele sau , apoi pe Chloe.Nu se schimbasera prea mult.Isi muta privirea,in cele din urma,spre Tori si ranji.
Ea nu se schimbase deloc.
-De ce am impresia ca ati ramas la fel?!
Se referea din punct de vedere al comportamentului si tot.Facu un pas spre ei,privindu-i incurcat pe ceilalti trei musafiri pe care nu ii cunostea si ridica usor din umeri,aruncandu-i o privire fugitiva lui Chloe.
Sus In jos
Tori Enright

Tori Enright


Mesaje : 67
Puncte : 74
Reputatie : 2
Data nasterii : 25/09/1996
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 5:55 am

Vazu ca Derek nu m'ai zise nimic la adrese ei si era supaer-multumita.Iubeste cand ea are ultimu lucru de spus,e cocoasa(gaina),asa cum ii palce ei,sa se umfle in pene.Iar atunci cand Chloe o lovi cu soldu se uita urat la ea.
-Auch!Vezi ca m'a durut.Si ce?!Stii doar ca mereu am dreptate.
Zise razand.Apoi isi mutase privirea spre Ian care o facea sa mai rade si mai tare,nu avea ceva neamaparat cu varcolaci..ci avea ceva cu Derek,oarecum.Si apoi privi multumita spre Ade.
-Ma bucur ca mai sunt si fiinte care au destula minte incat sa cunoascva cat de important este un ruj!
Si puse accent pe ultimu cuvant uitandu'se spre Derek.In schimb,nu prea o inpresiona Chris.Desi se uitase la el ceva de genu ''Da!Si?!''.In cele din urma ii raspunse si lui Simon.
-Da,suntem aceeasi.In fond de ce ne'am schimba?Nu ii asa Derek?
Sus In jos
Chloe Saunders

Chloe Saunders


Mesaje : 102
Puncte : 113
Reputatie : 6
Data nasterii : 02/03/1996
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:01 am

Il aproba pe Derek[ducandu-se a mia oara langa el], chiar le lipsise.
Erau asa de multi ca nu stia la care sa se uite prima oara.
Tori si Ade se pare ca avansau in relatie, derapand catre o prietenie bazata pe chestii femeiesti. Cand le auzi, isi duse instinctiv degetul mare la buzele fara de ruj si se incrunta.
Ii prinse privirea lui Simon si ii zambi.
-Ok, nu ma deranjeaza sa repet. Simon, ei sunt Chris, Ade si Ian.
Sus In jos
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:07 am

Se incrunta la toata lumea si marai un "Mda".
Mustaci, prinzandu-si buza de jos.
Ar fi dat orice ca efectele Preschimbarii sa apara acum numai sa iasa din casa si sa se racoreasca putin.
-De ce sa ma schimb cand imi place cum sunt? Macar sa fie cineva aici in permanenta care sa va aminteasca de ce dracu suntem toti in aceiasi casa incercand sa convietuim ca niste oameni normali ce suntem! si asa considerase el ca raspunsese la toate intrebarile si la toate apropourile care se indreptau spre el. O prinse pe Chloe de mana.
Sa puna emfaza pe ce? Pe faptul ca deocamdata era cu el si ca tinea la faptul asta. Natura lui de lup...
-Si acum va rog sa ma scuzati ma duc sa imi iau ceva de baut! Ma intorc imediat!
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:10 am

- Dior! Nice taste! se referea la ruj.
Ade dadu random din mana in directia lui Simon, apoi s-a intors la discutia ei despre 'chestii femeiesti' cu Tori. Ah si despre circolaci!
Casca plictisita.
- Mi-e somn! se intinse si-i trase o palmuta peste fata lui Derek tocmai cand vru sa se duca in bucatarie. Oooops! Am bratele lungi! Ma duc sa iau o gura de aer afara! Aici ma supoc. Pardon, sufoc! isi flutura genele ca un ingeras de fata ce se presupune ca e.
Sus In jos
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:13 am

Chris facu si el cu mana zambaret apoi se ridica.
- Sincer atmosfera asta ma sufoca si pe mine! Se indrepta spre Derek.
- Am nevoie de ceva tare. Recomanzi? Spuse zambind.
Sus In jos
Simon Bae

Simon Bae


Mesaje : 178
Puncte : 182
Reputatie : 0
Data nasterii : 06/09/1990
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:22 am

-Incantat!bombani si isi indrepta privirea spre Derek si Chloe,si mainile lor inclestate.
Sus In jos
Tori Enright

Tori Enright


Mesaje : 67
Puncte : 74
Reputatie : 2
Data nasterii : 25/09/1996
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:27 am

Pentru un timp se uitase la toti venindu'i sa rada.Era ceva gev daca unu pleaca,vine si turma de bovine dupa.Atat de ciudat.Se uitase spre Ade care placa si ea,dand din cap in semn de negatie,apoi se uita la Chloe.Si..in cele din urma,nu putea sa nu observe privirea lui Simon,care o amuza teribil.Se duse langa el si zise ince,Scooby-gasca avand ideea de a pleca.
-Usor bai,ca salivezi!Nu de alta dar murdaresti covoru,si nu e frumos.
Zise apoi intorcandu'se pentru a'si pune niste gin.
Sus In jos
Chloe Saunders

Chloe Saunders


Mesaje : 102
Puncte : 113
Reputatie : 6
Data nasterii : 02/03/1996
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:32 am

Isi stranse degetele in jurul mainii lui.
Vru sa ii dea o replica usturatoare lui Ade, dar stia ca nu avea rost, asa ca ramase la locul ei.
Bombaneala lui Simon o facu sa se incrunte. Da, si ea se simtea usor sufocata de atata lume, dar...
Isi muta privirea de la Derek, la Chris si apoi la Tori, care aveau ganduri de beutura.
-Eu nu cred ca e o idee buna! protesta. Stiu ca aveti chef de orgii, dar suntem cam multi si ma gandesc ca o sa iasa prost.
Sus In jos
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:39 am

Nu simti palma lui Ade atat de mult pe cat ar fi vrut. Era si asta un avantaj...al ei probabil ca era calm si ca inca nu voia sa sara la gatul ei.
-Drum bun Ade! ii ura sincer. Se uita la Chris si isi lasa capul intr-o parte incercand sa isi dea seama ce era cu el. Nu avem alcool aici! Daca vrei sa bei ceva tare incearca sa desfaci borcanul de muraturi pe care l-ai luat ieri dimineata din pivnita si ai uitat sa il bagi in frigider! pufni.
Nici Simon nu parea mai incantat de ceea ce era el...Si prea se uita la Chloe ... altfel...Dar nu zisese el ca e OK TOTUL?? Inca mai avea biletelul ala de la el pus undeva prin camera lui... Tori...era un caz pierdut. Sau poate el era un caz pierdut pentru ei. Caci nu se schimbase o clipa de acum cinci ani. Ramasese acelasi pustan caruia nu ii placeau glumele spuse despre el si care maraia de fiecare data cand il deranja ceva.
Se lasa cu capul pe parul lui Chloe si inchise ochii.
-Pune-mi stop te rog draga mea! mormai.
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:43 am

Inainte sa iasa, Ade arata spre sticla cu whiskey lasata de Ian, care acum luase in stapanire una dintre camerele libere. Se facea si el comod, alea, alea. Apoi, Ade se aseza pe scarile din fata casei si privi in jur. Isi puse bratele in jurul ei, se cam lasase frigul si era o noapte fara stele... Ura nespus acest lucru! Mai ales ca erau atatea suflete ratacite prin zona. Inca nu trecuse peste socul pe care l-a avut cand a vazut prima fantoma... Parca era in Ghost Whisperer, serialul ei preferat. Da, ironic! Pe langa True Blood! Bine ca cel putin vampirii nu exista.
Sus In jos
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:46 am

Isi dadu ochi peste cap.
- Si ce? Nu putem sa bem putin ca Domnul Derek ne strica seara? Nu trebuia sa se intample invers? Ma rog!
Iesi afara si o vazu pe Ade.
- Ai de gand sa faci ceva cu sticla aia?
Sus In jos
Simon Bae

Simon Bae


Mesaje : 178
Puncte : 182
Reputatie : 0
Data nasterii : 06/09/1990
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:47 am

Simon ii privi iesind.Marai la Tori si se indeparta de ei.
-Am si eu o camera pe aici pe undeva?Trebuie sa-mi injectez insulina!
Sus In jos
Tori Enright

Tori Enright


Mesaje : 67
Puncte : 74
Reputatie : 2
Data nasterii : 25/09/1996
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:53 am

Isi dadu ochii peste cap cand auzi ca Simon marai la ea,avea inpresia ca le stie pe toate.Cateodata credea ca il cunoste mia bine decat se cunoaste el.Vazu ca ramasesera doar ei patru asa ca vru sa se duca dupa Ian,macar el e normal la cap,sau cel putin asa spera,dar nu uita sa isi i'a si sticla de gin.Apoi ii arata limba lui Derek,ihh ura varcolacu' ala.
-Voi trei o sa ajungeti ceva gen Triunghiul Bermudelor.
Zise razand indreptandu'se spre alta camera,oriunden umai nu intre cei trei amorezi.
Sus In jos
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 6:57 am

-Nu ziceam asta Chris ziceam ca pur si simplu nu trebuie sa bem alcool mai ales ca nu stim daca stam aici pe sponci!
Sunase prea dur!?
-Poti sa intri in birou sa injectezi insulina! Si normal ca ai camera aici! Doar ti-am pastrat-o...
O ignora pe Tori complet si multumi lui Dumnezeu ca pleca!!!
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 7:01 am

Ade ridica privirea si-l urmari printre genele ei lungi si dese pe Chris. Apoi sari in picioare si intra tip-til in casa si fura sticla nedesfacuta de whiskey. Ar fi fost pacat sa se piarda, nu?!
- Vrei sa bei?! se aseza la loc pe scara.
Sus In jos
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 7:05 am

Zambi satisfacut.
- Poate..Desi nu vreau sa il supar pe Domnul de pe pluto! Spuse dandu-si ochi peste cap.
Privi in spate.
- Chair depune munca in ceea ce face.
Sus In jos
Simon Bae

Simon Bae


Mesaje : 178
Puncte : 182
Reputatie : 0
Data nasterii : 06/09/1990
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 7:07 am

Simon intra in birou,dupa ce isi lua rucsacul de pe unde il lasase aruncat si se facu comod pe un fotoliu.
Sus In jos
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 7:12 am

Desfacu sticla printr-o simpla rotire a mainii si a dus-o la gura, band o cantitate destul de mare de bautura. Apoi se stramba, era tare. Jack Daniels. Normal!
- Bun... si-a dat ochii peste cap. Stiu! Dar e overprotective. Stiu ca nu sunt chiar de aceeasi varsta cu voi, dar totusi... Nu e ca si cum as avea 5 ani. Asta trebuie sa inteleaga!
Sus In jos
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 7:20 am

Derek ramase singur cu Chloe in living.
Se lasase linistea peste tot...De fapt in mintea lui nu...urechile lui inca auzeau discutiile din casa.
O trase pe Chloe dupa el in birou si inchise usa de la camera cu forta ca sa se FACA SI EL AUZIT!!!!
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 8:11 am

- Vrei sa plecam de aici? Sa mergem undeva? Ma cam plictisesc.
Se scarpina in cap.
Sus In jos
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 8:13 am

- Unde?! ramasese cu sticla la gura. Chris... eu vad fantome si inca nu mi-e usor sa ma acomodez cu noua viata... Asa ca incearca sa nu ma duci in locurile bantuite.
Sus In jos
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 8:15 am

- In pivinita? Glumesc. La mine in camera, sau chiar in bucatarie. Mi-e cam foame. I smulse sticla din mana.
- Gata cu asta!
Sus In jos
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 8:19 am

Se uita urat la el si se stramba.
- Ce ai cu sticla aia?! o cam luase de cap bautura. E a mea! se intinse dupa sticla. Hai sa mergem... se ridica.
Sus In jos
Tori Enright

Tori Enright


Mesaje : 67
Puncte : 74
Reputatie : 2
Data nasterii : 25/09/1996
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 EmptyMar Sept 06, 2011 1:05 pm

Stefan Elijah

Pana la urma da domnul si ajunsese acolo,mai precis intr'un living si totusi era a dracu de liniste,pentru un loc plin de fiinte suprenaturale.Enervant de liniste.Chiar daca Gwen era cea care de obicei se misca ca mecul,acum trebuiau sa il astepte pe Ian.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Family meeting! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Family meeting!
Sus 
Pagina 3 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Darkest Powers - the next generation :: « Louisiana » :: Plantatia Myrtles :: Living-
Mergi direct la: