Darkest Powers - the next generation
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Family meeting!

In jos 
+2
Chloe Saunders
Derek Souza
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 1:15 pm

Isi intoarse ochii verzi spre Chris si ii marai in fata.
-O sa faci tu altceva! zise. Avand-o pe Chloe langa el si primind in sfarsit vizita pe care o asteptase de atata timp se calmase instant. Imi pare bine Ian! Eu te-am chemat aici! se prezenta el repede...ma rog fara sa ii spuna numele sau ceva. Doar atata.
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Chloe Saunders

Chloe Saunders


Mesaje : 102
Puncte : 113
Reputatie : 6
Data nasterii : 02/03/1996
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 1:17 pm

-Chris, baby, iti subestimezi norocul, ca Ade dealtfel! spuse, clatinand din cap, desi amuzata.
Il stranse pe Derek o secunda de mana dupa care topai pana la Ian.
-Chloe! se prezenta, intinzandu-i mana.
Sus In jos
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 1:20 pm

Ade realiza ca era singura doar in halat si inrosi brusc.
- Oooops! Ma scuzati... vin imediat, urca scarile in fuga si se duse sa se schimbe intr-o rochita rosie cu bretele.
Ian ii saruta mana lui Chloe. Totusi e cu 10 ani mai mare decat gradinita si cu 13 mai mare decat cresa.
- Ian. Incantat! i-a dat drumul la mana si isi lasa si rucsacul pe un fotoliu.
Sus In jos
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 1:24 pm

Unu la mana: era haita lui si sa nu rada de ei ca si-o ia.
Doi la mana: era prea entuziasmat de venirea lui asa ca nu putea sa ii faca nimic.
Trei la mana: marsalui pana la el si intinse mana increzator.
-Bun venit! ii spuse distrat.
Chipul i se largi intr un zambet.
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 1:24 pm

Chris i privi pe toti si pe nou venitul.
- So, nu vreau sa fiu nepoliticos. De unde esti? Il intreba privindu-l.
Sus In jos
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 1:28 pm

- Multumesc, dadu mana cu Derek si-si muta privirea spre celalalt tip, Chris. Din Fells Church, Virginia.
Ade cobori scarile si se alatura grupului. Haita? ha?! Ea nu face parte din haita catelusilor. Glumesc! Ea isi iubeste fratiorii.
Sus In jos
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 1:30 pm

Chris o privi pe Ade cum coboara, si in rochia aia.
Rawwww.
- A, tu esti Ade nu? Adica stiam cine esti adica.. am auzit.. si.. Sunt Chris!I zambi rosindu-se.
Sus In jos
Chloe Saunders

Chloe Saunders


Mesaje : 102
Puncte : 113
Reputatie : 6
Data nasterii : 02/03/1996
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 1:35 pm

Clipi de doua ori cand ii fu sarutata mana si zambi.
Se dadu intr-o parte ca sa poata Derek sa dea mana cu el si se duse langa Chris, tacuta.
Sus In jos
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 10:39 pm

Parca acum totul i se parea mai frumos.
Avea inca un seaman de al lui...un varcolac ca el, langa el aici. Ade...Ade era superba in rochia aceea. Chris nu mai era asa batut de soarta, iar Chloe...oh Doamne Chloe era...De ar fi fost singuri ar fi simtit nevoie disperata sa ii spuna un "Te iubesc" sincer.
-Ia un loc! Luati un loc! Ma duc sa aduc niste bauturi energizante! Nu avem alcool! marturisi.
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyLun Sept 05, 2011 11:57 pm

Dintr-o data simti chefu de viata, si deveni zambaret.
Nu prea mai avea cuvinte.
Sus In jos
Chloe Saunders

Chloe Saunders


Mesaje : 102
Puncte : 113
Reputatie : 6
Data nasterii : 02/03/1996
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 3:09 am

-Nici nu era nevoie de alcool, Derek! spuse zambind si dadu sa se aseze pe o canapea lunga, dar la naiba. Ii facu semn lui Chris si celorlalti sa se aseze ei.
Se duse la Derek:
-Te ajut eu!
Sus In jos
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 3:16 am

Dadu repede din cap si o astepta sa vina langa el.
-Chris, Ade, va ocupati voi putin de musafirul nostru cat timp noi pregatim ceva! le striga celor de langa Ian.
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 4:27 am

Ian scoase din ruscac o sticla plina ochi cu whiskey si o puse pe masa.
- Ziceati ceva de bautura?!
Ade a intors capul la 90 de grade si era toata un zambet.
- Thanks, puppy with tutu!!! zise missy.
- Wha'????
Sus In jos
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 4:31 am

Rase la spusele ei .
- So, Ade do you have a boyfriend?
Sus In jos
Tori Enright

Tori Enright


Mesaje : 67
Puncte : 74
Reputatie : 2
Data nasterii : 25/09/1996
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 4:57 am

Tori deja se plictisise de atata stat,parca ii era dor de vremurile in care fugea.Desi acum poate sa se relaxeze fara nici o problema parca ceva ii lipsea...a da rujul,il pierduse acuma trei zile si ii era dor de el.
Cu greu reusise sa se ridice de pe canapea si se duse sa ii caute pe ceilalti,mai ales pe Chloe,vroia sa vorbeasca cu cineva oricum.Atunci cand intrase in incapere mai vazuse si pa altii da nu se obosi sa ii salute ci le facu un simplu gest cu mana.Apoi se duse spre Chloe.
-Salut..hmmm,ce sunt cu atatea creaturi pe aci?Mi se pare prea plin.Cine sunt?
Si apoi il observa si pe Derek.''Prietenul''ei.
-Ouu,si tu..buna.
Isi indrepta atentia catre Chloe.
-Deciii?!
Sus In jos
Chloe Saunders

Chloe Saunders


Mesaje : 102
Puncte : 113
Reputatie : 6
Data nasterii : 02/03/1996
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:00 am

Il prinsese de mana pe Derek, pregatita sa mearga cu el la bucatarie sa ia bauturile, dupa ce se scuza de la ceilalti, cand... Tori intra in camera. Relatia dintre ele se schimbase total, de la ura pana la o prietenie stransa.
Ii dadu drumul la mana lui Derek si ii zambi lui Tori.
-Heya, girl! Dupa cum vezi, ne-am inmultit! rase ea. Ti-l prezint pe Ade, Chris si Ian! facu ea prezenta, aratand cu barbia catre fiecare in parte cand le rosti numele.
Apoi o privi pe ea.
-Tu pe unde ai umblat?
Sus In jos
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:08 am

-Noi nu consumam alcool! ii spuse lui Ian cat de frumos a putut el si cat mai calm. Incerca doar sa para politicos.
Asta ii aducea oarecum aminte de fetele celor din grupul edison de acum cinci ani de zile cand Andrew ii adusese in casa lui. Asa parea el acum la fel de binevoitor si de fals ca ei.
Oh da! Tori!
Cand venise? Si cand pusese monopol pe Chloe? Voise sa o traga dupa el in bucatarie dar prea tarziu ca sa mai faca asta.
-Seara buna si tie TORI!!!! marai ultimul cuvant.
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:10 am

Ade lua sticla de whiskey in brate si se aseza pe canapea.
- Hey, Tori! Sunt de ieri aici si nu te-am vazut. Si da, Chris am un prieten. Il cheama Vibrator!!! Vrei sa ti-l prezint?! glumi ea si se uita prin casa.
Sub scara zari un ruj.
- Al meu e! sari de pe canapea. Cine l-a pierdut... asta e!
- Ginger, usor. Esti minora!!! o avertiza Ian.
- Oh, multumesc?!Se vede pe fata mea?! zise ironica si lua rujul. Cine l-a pierdut?! il deschise si se uita la culoare.
Sus In jos
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:14 am

Chris i facu cu mana fetei care tocmai intrase, apoi fu atent la ce zicea Ade.
- Aham, prefer sa nu il cunosc. I spuse zambind. Cred ca eu l-am pierdut! Se referea la ruj. Vrei sa verifici? Facu botic, amuzat.
Sus In jos
Simon Bae

Simon Bae


Mesaje : 178
Puncte : 182
Reputatie : 0
Data nasterii : 06/09/1990
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:17 am

Simon se intorsese dintr-o calatorie indelungata.Avusese nevoie de ceva timp departe de Chloe si Derek,mai ales dupa ce ...aflase de relatia lor.Intra in casa,cu un rucsac pe umar si facu ochii mari cand vazu aglomeratia din living.
-Buna...casa noua!bombani si ranji la Derek,Chloe si Tori.La cei trei necunoscuti se uita ca la felul cinci.
-Missed me?
Sus In jos
Tori Enright

Tori Enright


Mesaje : 67
Puncte : 74
Reputatie : 2
Data nasterii : 25/09/1996
Data de inscriere : 06/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:23 am

O ascultase pe Chloe atunci cand ii prezentase pe fiecare,si apoi isi intoarse fata spre Derek cu o spranceana ridicata.Privind..like a boss.
-Oke lupusor,calmeaza'te sa nu faci riduri,stii ca nu da bine.Adica dupa te paraseste si Chloe,si nu vrei asta.Nici nu stiu ce a vazut ea la tine,lipitoare.
Zise cu sictir dandu'si ochii peste cap.Niciodata nu il suportase pe Derek si nici nu avea de gand sa inceapa asta acum.Ii multumi lui Chloe pentru prezentari si apoi isi vazut rujul in mainile alteia.Isi mija ochii si facu o vraja ca sa ii apara in maini.
-RUJUL MEU!Sa nu te atingi de el.
I se adresase lui Chris,in special,ca el era mai nebun.
-My Precious!
Se vede ca s'a uitat prea mult la ''Stapanul Inelelor'' dar..nu prea ii pasa ii momentul acela,era in extaz.
-Multumesc,oricum.O sa te tin minte.
Simti iar miros de varcolac si se stramba putin.
-Vaiii ''taticu'' lup are grija de fetita,ce dragut.Serios cred ca e invazie,nu alta.
Curand aparu si Simon.
-Ouu un om normal,salut si tie.
Sus In jos
Chloe Saunders

Chloe Saunders


Mesaje : 102
Puncte : 113
Reputatie : 6
Data nasterii : 02/03/1996
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:28 am

Se incrunta la Ade. Vibrator, huh? De cum o vazu cu rujul ala in mana stiu ca era al lui Tori.
Ofta cand auzi cat de bine continuau sa se inteleaga Derek si Tori. Nici nu se mai obosi sa incerce sa ii impace, niciodata nu reusise.
Ii dadu un fund in sold lui tori, sa numai vorbeasca prostii.
Apoi aparu Simon. Ofta usurata, sperand ca el avea sa mai raceasca atmosfera care devenise a dracului de incinsa.
Sus In jos
Derek Souza
Admin
Derek Souza


Mesaje : 464
Puncte : 496
Reputatie : 9
Data nasterii : 06/09/1993
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:34 am

El nu avea pe inventar un vibrator! Caci doar ce ii controlase pe fiecare la plecare! Isi dadu ochii peste cap.
Rujul lui Tori era acolo...doar nu reusea sa o desparta niciodata de el...si nici de flerul asta cu care il lovea mereu peste nas. Era Tori doar...ce naiba mai putea sa mai spuna? Se "iubeau" ca la inceput.
Aparitia fratelui sau il destinse si mai mult. Cat ii lipsise moaca lui si cat incercase sa nu se mai gandeasca ca fara el [fara Derek] Simon nu mai putea sa faca fata bolii pe care o avea.
-Hey bro! il saluta entuziasmat si privi spre ceilalti. Nici nu ai idee cat ne-ai lipsit!
o incercare "nereusita" de ai introduce pe toti in fractie desi Ade si Ian si Chris nu il stiau decat poate din lungile discutii pe care le avea despre el in fiecare noapte cand era mult prea speriat si se plimba de colo colo amenintand sa faca gaura in podea.
Sus In jos
https://darkestpowers-tng.forumgratuit.ro
Adenar D. Lochlainn

Adenar D. Lochlainn


Mesaje : 308
Puncte : 344
Reputatie : 8
Data nasterii : 23/11/1989
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:37 am

- Chris, mama! Nu e al tau! E... al ei! si arata spre Tori. Nici eu nu il suport pe catelusul cu tutu roz pe nume Derek, ii sopti lui Tori. Si ma bucur ca am pe cineva care vine din aceeasi lume cu mine. Imi place rujul! Ai gusturi bune!
Casa se mai aglomera cu inca un membru.
Ian ii facea ochi dulci lui Tori afisand zambetul lui de 250 de W. Usor sa nu va electrocutati! Iar Ade veni langa Chris si-si puse o mana pe umarul lui.
- Ce e asa de rau?! El e cel mai bun prieten al meu! Si iubit! o bufni rasul si-si privea unghiutele rosii.
La ea totul era rosu astazi. Doar sandalele erau aurii. Oricum Ade e genul care sa nu aibe pe inventar multeeeee lucruri, le tine ascunse bine.
Sus In jos
Chris Waner

Chris Waner


Mesaje : 67
Puncte : 71
Reputatie : 0
Data nasterii : 07/02/1997
Data de inscriere : 05/09/2011

Foaie de personaj
Relationship:

Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 EmptyMar Sept 06, 2011 5:43 am

Il pufni rasu cand o auzi. Nu baga deseama ca mai intrase cineva.
- Deci tu esti Tori?, arata cu degetu spre ea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Family meeting! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Family meeting!   Family meeting! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Family meeting!
Sus 
Pagina 2 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Darkest Powers - the next generation :: « Louisiana » :: Plantatia Myrtles :: Living-
Mergi direct la: